• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Śmierć kibica z czwartoligowego meczu

Siemanko, w ramach ożywienia forum pomyślałem że będę co jakiś czas rozpoczynał ciekawe, kontrowersyjne wątki które podlegają dyskusji wśród społeczeństwa. Was również do tego zachęcam Uśmiech A więc zaczynając. Co uważacie na temat ostatnio gorącego tematu, w którym to podczas jakiegoś czwartoligowego meczu jeden z "kibiców", który wbiegł na murawę zginął od postrzału gumowej kuli w szyję.

Według mnie jest to wina wyłącznie jego, ja osobiście nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy wszczynają burdy na takich wydarzeniach. Jeżeli wbiegł na tą murawę, to czego się spodziewał? Że będzie bezkarnie rzucał w nich nie wiadomo czym? Że Policja będzie się z nimi cackać? Reasumując uważam, że cała ta afera w jego obronie jest bezpodstawna gdyż nic go nie usprawiedliwia, a policja po prostu próbowała zrobić to co do nich należy - wprowadzić ład i porządek na stadionie.

Odpowiedz
Zgadzam się z Tobą Oczko Trzeba podkreślić, że policja nie używała ostrej amunicji a jedynie gumowej. W takim razie strzał nie miał na celu zabicia ani uszkodzeniu pseudokibica.
Odpowiedz
(07.05.2015, 21:50)Hajmus napisał(a): Siemanko, w ramach ożywienia forum pomyślałem że będę co jakiś czas rozpoczynał ciekawe, kontrowersyjne wątki które podlegają dyskusji wśród społeczeństwa. Was również do tego zachęcam Uśmiech A więc zaczynając. Co uważacie na temat ostatnio gorącego tematu, w którym to podczas jakiegoś czwartoligowego meczu jeden z "kibiców", który wbiegł na murawę zginął od postrzału gumowej kuli w szyję.

Według mnie jest to wina wyłącznie jego, ja osobiście nie rozumiem co kieruje ludźmi, którzy wszczynają burdy na takich wydarzeniach. Jeżeli wbiegł na tą murawę, to czego się spodziewał? Że będzie bezkarnie rzucał w nich nie wiadomo czym? Że Policja będzie się z nimi cackać? Reasumując uważam, że cała ta afera w jego obronie jest bezpodstawna gdyż nic go nie usprawiedliwia, a policja po prostu próbowała zrobić to co do nich należy - wprowadzić ład i porządek na stadionie.

Też miałem dokładnie takie samo zdanie, do momentu gdy w czymś uzmysłowił mnie mój kumpel. Cała afera nie rozbiega się już nawet o to że on zginął tylko o to że policja sobie na zbyt dużo pozwala. Chodzi mianowicie o to że takiego kibica powinni uspokoić w inny sposób (armatki wodne, gaz pieprzowy, pałki, paralizatory etc.) A broni używać w ostateczności, ok załóżmy już że to była ostateczność, ale tutaj i tak policja zawiniła ponieważ nie mają oni prawa strzelać powyżej pasa, a jak wiadomo trafili mu w szyję (czyli trochę wysoko jakby nie patrzeć Język). Co i tak nie zmienia faktu że gdyby siedział grzecznie na krzesełku nic by się nie stało. Prowokacja losu Zdezorientowany. Natomiast to co się teraz dzieję w knurowie te wszystkie zamieszki są trochę niepokojące, jedyne co mi się podoba w obecnej sytuacji to że wszystkie kluby sportowe się teraz jednoczą przeciwko policji (Nawet wisła i cracovia, czyli słynni "maczeciarze"). Tyle w temacie, a co wy uważacie, czy policja przesadziła czy jednak uważacie to za uzasadnione ?
Odpowiedz
Imo w pełni uzasadnione, oczywiscie wiadomo, ze lepiej by było gdyby chłopak przeżył, ale mógł sie z tym liczyc że takie coś moze sie mu przytafić. A co do tego, że przedwczesnie użyli takich środkow to sam nie wiem... I tak każda zadyma kończy sie tym samym i w końcu i tak uzyta by została gumowa amunicja Uśmiech Teraz przynajmniej inni mają nauczkę. Ordnung must sein! (
Odpowiedz
Również uważam, że w pełni uzasadnione działanie. Zwłaszcza, że z tego co wiem to ten policjant sam z siebie nie mógł strzelać, tyle że dostał pozwolenie od dowódcy czy jak to tam nazwać. Ci "maczeciarze" to zawsze czekają na jakąś okazję by się z policją bić na stadionie a teraz uroili sobie w głowie to, że ich działanie (atak na komendę) jest uzasadnione...

Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Duende-v2 | Copyright by iAndrew | Modified by SubzR
Menu