• 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Płyty i ich wydania.

Muzyka 
Hej, dzisiaj chciałem poruszyć temat który od dłużeszego czasu mnie denerwuje.

Nie wiem czy lubicie kupować płyty, ale ja osobiśćie jeśli jeden z moich ulubionych wykonawców wydaje płytę to odrazu zamawiam ją w pre-orderze. Dlaczego? Płyty na półce są swojego rodzaju "trofeum", mogę tym pokazać które płyty lubię oraz jak zmieniał się mój gust muzyczny na przestrzeni lat. Jednak to nie ten temet chciałem dzisiaj poruszyć. Chciałem podzielić się tym co mnie denerwuje a mianowicie nie przykładanie uwagi do tego jak wygląda pudełko z płyty. Gdy trakuje je jak trofeum chcę by prezentowało sie jak  najlepiej, było ciekawe i przyciągało wzrok. I tak często sie dzieje, ostatnio mocno związełem się z rapem i trzy płyty które kupiłem wyglądają świetnie i to za normalną cenę (30-40zł), np:

-Ezoteryka od Quebonaifide

[Obrazek: TgDTGW4.png]

Ładne błyszczące się wydanie, przypominające książkę w twardej okłaldce z tekstami.

-Nowe Rzeczy od Kękę

[Obrazek: 7htcsQM.png]

Ciekawie zapakowana płyta otwierajaca się w 4 kierunka czyli tylu ile jest wątków na płycie, wykonana z bardzo przyjemnego w odtyku kartonu.

- Odmienny Stan Świadomosci od 3 Wymiaru

Płyta niestety jeszcze do mnie nie dotarła, ale jest to już totalny majsterszystk jeśli chodzi o wydanie płyty, nie dość że składa się z pięknej okładki to może się jeszcze przekształcić w genialnie wyglądającą figurke na naszej półce w której będziemy trzymać płytę, zresztą wszystko widać pięknie na filmie.

Są to trzy płyty które wręcz urzekły mnie swoim wyglądem, teraz jednek przejdę do sedna a mianowcie do płyty:

Imagine Dragons Smoke and Mirrors

[Obrazek: ltobttD.png]

Najprosze wydanie w zwykłym rysującym sie plastikowym pudełku nie wyrózniające się absolutnie niczym np. od płyt mojego ojca sprzed 20 lat. Oczywiście ktoś mógłby powiedzieć że ta płyta została wydana w ładnej wersji z świetnie wydrukowanymi grafikami, tak to prawda tylko ze juz za takie wydanie trzeba wydać ok. 150zł Zdezorientowany

A co wy myślicie na ten temat? Chętnie usłyszę waszą opinie na ten temat jak również chętnie zobacze wasze ulubione wydania płyt które posiadacie Uśmiech
Odpowiedz
Co do imagine dragons... To juz raczej liga bardziej światowa i wydaje mi sie że chcieli zaoszczędzic w pewien sposób Uśmiech Takich twórców słucha znacznie więcej ludzi a produkcja opakowan tez kosztuje ;/ Gdyby zrobili jakieś błyskotki i duperele to i słuchaczy wiecej to kosztuje.
Nie rozumiem do konca Twojego przywiązywania wagi do wygladu okładki/opakowania Duży uśmiech Dla mnie liczy sie tylko sam tekst i muzyka Uśmiech
(moze dlatego ze nigdy nie wydałem kasy na żadną płytę Kappa )
Odpowiedz
(10.05.2015, 20:43)Kenobi. napisał(a): Co do imagine dragons... To juz raczej liga bardziej światowa i wydaje mi sie że chcieli zaoszczędzic w pewien sposób Uśmiech Takich twórców słucha znacznie więcej ludzi a produkcja opakowan tez kosztuje ;/ Gdyby zrobili jakieś błyskotki i duperele to i słuchaczy wiecej to kosztuje.
Nie rozumiem do konca Twojego przywiązywania wagi do wygladu okładki/opakowania Duży uśmiech Dla mnie liczy sie tylko sam tekst i muzyka Uśmiech
(moze dlatego ze nigdy nie wydałem kasy na żadną płytę Kappa )

Hahahaha Duży uśmiech No też możesz mieć rację lecz wolałbym już dołożyć 10zł i mieć coś co świetnie się prezentuje, lecz nie siedze w branży muzyczniej i nie wiem jak odbiło by się to na sprzedaży Zdezorientowany
Odpowiedz
Też nie wiem Uśmiech to jest tylko moja opinia na ten temat, którą obmyśliłem w czasie czytania postu Język Pewnie troszkę racji w tym jest ...
Odpowiedz
(10.05.2015, 22:04)Kenobi. napisał(a): Też nie wiem Uśmiech to jest tylko moja opinia na ten temat, którą obmyśliłem w czasie czytania postu Język Pewnie troszkę racji w tym jest ...

Jeszcze najgorsze jest to że niedosć że jest to zwykłe plastikowe pudełko to wszędzie dookoła jest opisane "Zagraniczna płyta - Polska cena" To tak niszczy tą piękną grafikę ;_;
Odpowiedz
Ja może trochę inaczej. Nie kupuje płyt lecz słucham legalnie muzyki. Korzystam ze spotify. Tam płacę 20zł miesięcznie (5$) za to bym mógł słuchać muzyki w offline na telefonie, w wersji premium na PC. Dzięki temu artysta, którego słucham dostaje pieniądze za każde odtworzenie utworu, który słucham. Dla mnie jest to bardzo wygodne bo mam synchronizację między telefonem i PC oraz mogę łatwo odnaleźć nowych, świeżych artystów.

Nie kupuję płyt również ze względu na to, że jest to produkt przestarzały według mnie Uśmiech No chyba, że zrobiliby jak z grami, że jakiś kodzik do neta i ściągasz płytę legalnie na telefon Duży uśmiech ot taka moja wyobraźnia. Plusik za ciekawy wątek Uśmiech

Odpowiedz
(10.05.2015, 22:18)Hajmus napisał(a): Ja może trochę inaczej. Nie kupuje płyt lecz słucham legalnie muzyki. Korzystam ze spotify. Tam płacę 20zł miesięcznie (5$) za to bym mógł słuchać muzyki w offline na telefonie, w wersji premium na PC. Dzięki temu artysta, którego słucham dostaje pieniądze za każde odtworzenie utworu, który słucham. Dla mnie jest to bardzo wygodne bo mam synchronizację między telefonem i PC oraz mogę łatwo odnaleźć nowych, świeżych artystów.

Nie kupuję płyt również ze względu na to, że jest to produkt przestarzały według mnie Uśmiech No chyba, że zrobiliby jak z grami, że jakiś kodzik do neta i ściągasz płytę legalnie na telefon Duży uśmiech ot taka moja wyobraźnia. Plusik za ciekawy wątek Uśmiech

Ja również używam spotfiy w domu bo jest to najwygodniejsze narzędzie do słuchania muzyki, niestety nie mam kupionego premium cały czas a jedynie na jakieś wyjazdy Zdezorientowany I uważam to również za świetny sposób na słuchanie muzyki, lecz gdy naprawdę lubię jakiegoś wykonawcę to lubię kupić jego płytę też ze względu na to aby móc go wspomoć w taki sposób, mimo iż spotify jest niezastąpione pod względem wygody Uśmiech
Odpowiedz

Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

MyBB, © 2002-2018 MyBB Group.
Duende-v2 | Copyright by iAndrew | Modified by SubzR
Menu